Depaletyzacja

Automatyzacja procesów jest obecnie praktyczną koniecznością w przedsiębiorstwach przemysłowych i transportowych, które chcą utrzymać konkurencyjność rynkową. Coraz więcej fabryk inwestuje w zaawansowane technologie, w tym w roboty depaletyzujące, które wykorzystuje się z myślą o podniesieniu efektywności produkcji oraz ograniczaniu pracy fizycznej. Wprowadzenie inteligentnych technologii takich jak depaletyzator sprawia, że rozładowywanie palet przebiega zdecydowanie skuteczniej. Dowiedz się, jak działają tego rodzaju maszyny i dlaczego warto je stosować!
Zobacz więcej
Strona główna » Rozwiązania » Depaletyzacja

Jak w praktyce wykorzystuje się robota depaletyzującego?

Wdrażane przez naszą firmę robot depaletyzujące zostały stworzone z myślą o przenoszeniu towarów i przygotowywaniu ich do dalszej dystrybucji. Wcześniej, gdy depaletyzatory jeszcze nie istniały, zadanie to było czasochłonne i wymagało dużego nakładu sił fizycznych.
Urządzenia służące do rozładowywania palet są wyposażone w specjalne ramiona manipulacyjne, które umożliwiają przenoszenie ciężkich przedmiotów w określone miejsca. Niektóre modele robotów mogą być zaopatrzone w systemy skanujące umożliwiające precyzyjną identyfikację i rozpoznawanie różnych produktów znajdujących się na paletach.

Gdzie stosuje się roboty depaletyzujące?

Dostarczane przez naszą firmę maszyny znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Szczególnie przydatne bywają w branżach spożywczej i farmaceutycznej, w których wymaga się maksymalnej precyzji i szybkości manipulacji produktami, a depaletyzacja z użyciem urządzeń automatycznych odgrywa kluczową rolę. Roboty te są używane także w magazynach i centrach dystrybucyjnych, w których wiele towarów trzeba przenosić z palet na linie produkcyjne lub transportowe.
Wysoka precyzja działania robotów minimalizuje ryzyko błędu, którego popełnienie jest bardziej prawdopodobne w przypadku ludzi. Istnieje także możliwość programowania depaletyzatorów do wykonywania różnorodnych zadań, co zwiększa ich uniwersalność. Sprawne rozładowywanie palet z wykorzystaniem automatycznych urządzeń umożliwia ponadto przyspieszenie całego procesu produkcyjnego.

Sprawna depaletyzacja dzięki robotom

Jeżeli chcesz, aby Twoje przedsiębiorstwo osiągało lepsze wyniki pod względem wydajności, zainwestuj w roboty depaletyzujące, których całościowe wdrożenie oferuje nasza firma. Jesteśmy oficjalnym integratorem marki Fanuc i gwarantujemy indywidualne oraz profesjonalne podejście do tematu. Korzystamy z podzespołów renomowanych marek, takich jak Siemens, Pilz, Sick, Festo czy Schmalz, ponieważ jakość jest najważniejszą aspektem, o którym w naszej działalności.

Podejmujemy się realizacji zleceń w sposób kompleksowy. Zbieramy dane i pozyskujemy informacje o potrzebach klienta oraz procesach odbywających się w jego firmie, aby na ich bazie przygotować indywidualną koncepcję. Przeprowadzamy głębokie analizy, testy i symulacje, dzięki czemu możemy dobrać roboty depaletyzujące idealnie dostosowane do wymagań przedsiębiorstwa. Zajmujemy się również programowaniem, konfiguracją, instalacją oraz serwisem oferowanych depaletyzatorów. Skontaktuj się z nami!

WSPARCIE TECHNICZNE

Awarie naprawiamy
w maksymalnie 48h

Czas to pieniądz. Dlatego nasi doradcy pracują z maksymalnym zaangażowaniem, by zaproponować optymalne rozwiązanie w maksymalnie krótkim czasie. Serwisanci są dostępni od ręki, zaś helpdesk pracuje 24/7/365. Zapewniamy błyskawiczną reakcję na jakikolwiek problem natury technicznej czy eksploatacyjnej.
Serwis

Formularz kontaktowy

    chevron-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram