Obsługa linii/maszyn: wtryskarki, CNC

Nowoczesne technologie znajdują się obecnie na tak wysokim poziomie rozwoju, że pozwalają na wzajemną komunikację pomiędzy maszynami. Zaawansowane rozwiązania dają daleko idące możliwości integracji systemów i robotów automatyki przemysłowej, która nabiera coraz większego znaczenia w wielu sektorach przemysłu. Integrator może zająć się różnorodnymi urządzeniami, m.in. wtryskarkami i maszynami CNC. Brzmi skomplikowanie? Być może, ale zrozumienie korzyści, jakie płyną ze scalenia i automatyzacji wielu aplikacji, jest konieczne we współczesnym przemyśle. Dowiedz się więcej na ten temat!
Zobacz więcej
Strona główna » Rozwiązania » Obsługa linii/maszyn: wtryskarki, CNC

Czym jest integracja automatyki przemysłowej?

W najprostszym ujęciu integracja systemów i robotów automatyki przemysłowej to proces łączenia wielu różnorodnych urządzeń w sprawnie działającą całość. Chodzi tutaj m.in. o maszyny używane w procesach produkcyjnych, takie jak obrabiarki CNC czy wtryskarki. Celem integratora jest stworzenie struktury, która działa maksymalnie płynnie i jest doskonale zoptymalizowana pod kątem określonych potrzeb danego zakładu.

W ramach integracji automatyki przemysłowej wykorzystywane mogą być rozmaite technologie, na przykład scalenie systemu zarządzania produkcją z robotami odpowiedzialnymi za sterowanie maszynami (np. CNC, wtryskarkami) za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Kluczowe jest to, aby wszystkie elementy struktury efektywnie ze sobą współgrały i wzajemnie się uzupełniały, a to zazwyczaj wymaga wsparcia ze strony doświadczonego integratora.

Współczesne urządzenia mają możliwość wzajemnej interakcji oraz komunikacji z głównym systemem zarządzania, co umożliwia ich ciągłą kontrolę i zdalne modyfikacje konfiguracji działania w razie potrzeby. Inteligentne i porozumiewające się ze sobą w ramach integracji maszyny i roboty są zdolne do samoczynnego identyfikowania przedmiotów i czynności oraz sugerowania optymalnych rozwiązań. Integrator automatyki przemysłowej odpowiada za ich łączenie w jedną sieć.

Integracja robotów z liniami maszyn

Roboty typu „pick and place” w obszarze maszyn wtryskowych i CNC działają na zasadzie zaawansowanych systemów sterowania i precyzyjnych mechanizmów ruchu. Wykorzystują serwomotory i enkodery do pozycjonowania ramienia robota, co umożliwia przenoszenie elementów z jednego miejsca na drugie.

W przypadku maszyn wtryskowych roboty te są często zintegrowane z systemem sterowania maszyny w celu synchronizacji działań. Po zakończeniu cyklu wtrysku ramię automatycznie przechwytuje gotowy element i wprowadza na kolejny etap procesu, na przykład do kontroli jakości czy montażu. Dzięki temu eliminowane są opóźnienia związane z ręcznym przenoszeniem komponentów.

Zastosowanie i zalety robotów „pick and place” w obsłudze maszyn

Roboty „pick and place” mogą być używane do automatycznego załadunku i wyładunku materiałów do wtryskarek, obrabiarek CNC i innych maszyn. Algorytmy sterowania pozwalają na rozpoznanie orientacji i pozycji elementu, co jest kluczowe dla zachowania wysokiej precyzji obróbki. Niezwykle istotne jest również zastosowanie systemów wizyjnych. Kamery i sensory obrazu są używane do identyfikacji elementów, ich orientacji i pozycji. To pozwala na dynamiczną adaptację do różnych zadań bez potrzeby ręcznej konfiguracji.

Wszystkie te funkcje są obsługiwane przez zaawansowane oprogramowanie, które umożliwia programowanie trajektorii, sekwencji działań i innych parametrów robotów. Nasi specjaliści zajmują się ich kompleksowym wdrożeniem, począwszy od wstępnych analiz, poprzez projekty, testy i symulacje, skończywszy na instalacji i serwisie. Do każdej realizacji podchodzimy w sposób indywidualny, dobierając spersonalizowane rozwiązania w odniesieniu do specyficznych potrzeb Twojej firmy.

Zleć integrację robotów z maszynami

Nasze usługi integratora pomagają przedsiębiorstwom w pełni wykorzystać możliwości, jakie dają automatyzacja i łączenie urządzeń. Ich integracja otwiera drogę do uzyskania przewagi konkurencyjnej, a także podniesienia jakości oferowanych przez firmę produktów czy usług. Nasi specjaliści od robotów i systemów automatyki przemysłowej dysponują niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, które może wpłynąć na poprawę konkurencyjności całego zakładu.

WSPARCIE TECHNICZNE

Awarie naprawiamy
w maksymalnie 48h

Czas to pieniądz. Dlatego nasi doradcy pracują z maksymalnym zaangażowaniem, by zaproponować optymalne rozwiązanie w maksymalnie krótkim czasie. Serwisanci są dostępni od ręki, zaś helpdesk pracuje 24/7/365. Zapewniamy błyskawiczną reakcję na jakikolwiek problem natury technicznej czy eksploatacyjnej.
Serwis

Formularz kontaktowy

    chevron-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram