Kartony

Wysoka wydajność linii produkcyjnej z robotem paletyzującym do kartonów

Efektywność produkcji wzrasta w znaczący sposób po wdrożeniu indywidualnie dostosowanej do potrzeb zautomatyzowanej maszyny. Jest ona w stanie wykonywać swoją pracę od kilku do nawet kilkunastu razy szybciej niż przeciętna osoba. Robot paletyzujący do kartonów skraca cały proces produkcyjny, co przyczynia się również do zwiększenia wydajności produkcji.

W ramach usług przeprowadzimy analizę danej linii technologicznej, by jak najlepiej dostosować do potrzeb rozwiązanie robotyczne. Paletyzacja, włącznie z depaletyzacją, jest więc możliwa na każdym towarze, niezależnie od jego wymiarów czy formy.

Paletyzacja i depaletyzacja kartonów osobno lub zbiorczo

Urządzenia są przystosowane do intensywnej pracy zarówno z pojedynczymi elementami, jak i łączonymi opakowaniami. Miksowanie produktów jest dziś narzucane przez duże sieci handlowe, co wymusza stosowanie wszechstronnych rozwiązań. Robot paletyzujący poradzi sobie z nimi dzięki swojej konstrukcji oraz programowi uwzględniającemu szereg zmiennych. W związku z tym depaletyzacja kartonów, a także ich paletyzacja, doskonale łączy się z tworzeniem opakowań zbiorczych.

Dokładność paletyzacji w procesie pakowania

Zastosowanie takiej maszyny wiąże się z wykluczeniem błędów ludzkich. Dzięki nim do rąk klientów trafiają produkty zapakowane solidnie i zawsze w dokładnie taki sam sposób. Robot paletyzujący pozwala utrzymać wysoką jakość pakowania towarów nawet w okresach zwiększonej produkcji. Do tego z precyzją pracy idzie w parze jej bezpieczeństwo. Automatyzacja procesów paletyzacji kartonów i ich depaletyzacja zmniejsza ryzyko uszkodzenia produktów, co niestety zdarza się w przypadku ręcznego wykonywania takich prac.

Zmniejszenie kosztów produkcji dzięki paletyzatorowi

Jedną z ważniejszych zalet naszych urządzeń jest także ich przystępna cena. W efekcie inwestycja w takie maszyny wiąże się z relatywnie niewielkim wydatkiem, który do tego może szybko się zwrócić poprzez obniżenie kosztów pakowania i rozpakowywania towarów. Robot paletyzujący działa przez cały czas, niezależnie od pory dnia czy nocy. Na dodatek wykonuje swoją pracę szybciej, co przekłada się na wzrost wydajności działania firmy. Dzięki paletyzacji oraz depaletyzacji kartonów, wykonywanej przez zautomatyzowane maszyny zwiększa się rentowność przedsiębiorstwa.

Uniwersalne zastosowanie paletyzatora do kartonów

Nasze maszyny są projektowane z myślą o wykorzystaniu w wielu branżach. Roboty paletyzujące doskonale sprawdzają się m.in. w branży spożywczej i cukierniczej, meblarskiej oraz budowlanej, a także kosmetycznej czy farmaceutycznej. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej na temat tej oferty. Z przyjemnością wskażemy najkorzystniejsze rozwiązania dla Twojej firmy, a przy okazji odpowiemy na wszystkie pytania związane z paletyzacją i depaletyzacją kartonów z użyciem robotów.

Autor

Izabela Patro
Tak to ja jestem odpowiedzialna za to co tu się dzieje. Piszę treści, opracowuję grafiki i zdjęcia. Wszystko po to, aby nasz przekaz był użyteczny, przystępny i przyjemny dla odbiorcy. Jeśli chcesz to skontaktuj się ze mną po dodatkowe materiały. Zostawiam swoje dane kontaktowe, śmiało! +48 887 056 800, ipatro@hitmark.pl

Formularz kontaktowy

    chevron-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram