Miksowanie i kompletacja

Fakt, że wraz z wdrożeniem nowoczesnych technologii w przedsiębiorstwie wzrasta wydajność, a czas realizacji procesów się skraca, stanowi jeden z wielu powodów, dla których inwestuje się w zaawansowane rozwiązania. Wśród innowacyjnych narzędzi, które rewolucjonizują pracę w wielu przemysłach, znajdują się roboty przeznaczone do miksowania i kompletacji produktów na paletach. Jak działają? Dlaczego warto z nich korzystać i zlecić ich wdrożenie naszej firmie? Dowiedz się już teraz!
Zobacz więcej
Strona główna » Rozwiązania » Miksowanie i kompletacja

Automatyzacja kompletacji produktów dzięki robotyce

Roboty paletyzujące to urządzenia przemysłowe zaprojektowane do automatycznego układania towarów. Ich zadaniem jest umieszczanie produktów na paletach zgodnie z wcześniej ustalonym wzorem. Kompletacja może obejmować miksowanie przedmiotów o różnych kształtach i rozmiarach. Jest to rozwiązanie idealne dla firm, w których zachodzi konieczność szybkiego i dokładnego układania dużej ilości przedmiotów.

Wprowadzenie robotów paletyzujących do pracy wiąże się z wieloma zaletami. Jedna z nich polega na przyspieszeniu procesu miksowania i kompletacji produktów na paletach. Osiągnięcie wysokiej efektywności wynika z wydajności urządzeń, które są zdolne do nieprzerwanej aktywności. Z kolei precyzja autonomicznych maszyn sprawia, że ryzyko pomyłki w układaniu towarów jest ograniczone. Ponadto zastosowanie robotów pozwala na redukcję liczby pracowników, a to przekłada się na obniżenie kosztów związanych z wynagrodzeniami.

Gdzie stosuje się roboty depaletyzujące?

Dostarczane przez naszą firmę maszyny znajdują zastosowanie w wielu sektorach przemysłu. Szczególnie przydatne bywają w branżach spożywczej i farmaceutycznej, w których wymaga się maksymalnej precyzji i szybkości manipulacji produktami, a depaletyzacja z użyciem urządzeń automatycznych odgrywa kluczową rolę. Roboty te są używane także w magazynach i centrach dystrybucyjnych, w których wiele towarów trzeba przenosić z palet na linie produkcyjne lub transportowe.
Wysoka precyzja działania robotów minimalizuje ryzyko błędu, którego popełnienie jest bardziej prawdopodobne w przypadku ludzi. Istnieje także możliwość programowania depaletyzatorów do wykonywania różnorodnych zadań, co zwiększa ich uniwersalność. Sprawne rozładowywanie palet z wykorzystaniem automatycznych urządzeń umożliwia ponadto przyspieszenie całego procesu produkcyjnego.

Roboty do kompletacji produktów – opłacalna inwestycja

W przemyśle spożywczym kompletacja i miksowanie produktów na paletach eliminuje bezpośredni kontakt pracowników z towarem, co ogranicza ryzyko zanieczyszczenia żywności. Ponieważ maszyny oferowane przez naszą firmę są wyposażone w specjalistyczne ramiona, mogą podnosić ciężkie przedmioty. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w sektorach przemysłu, w których konieczny jest transport takich elementów, np. w metalurgii czy branży automotive.

Autonomicznie pracujące urządzenia są zaprojektowane i zaprogramowane do wykonywania precyzyjnych zadań, które byłyby uciążliwe dla człowieka. Ramię robotyczne można dostosować do specyfiki konkretnych czynności, co jest istotne na stanowiskach pakowania produktów wymagających delikatnego i specjalistycznego traktowania.

W wielu sektorach przemysłu te nowoczesne urządzenia są niezbędne. Współczesne zakłady produkcyjne i przetwórcze nie mogłyby bez nich istnieć z uwagi na znaczenie w kluczowych procesach. Ramiona robotyczne nadają się doskonale zwłaszcza do monotonnych, powtarzalnych zadań i precyzyjnych zadań, takich jak właśnie kompletacja i miksowanie produktów. Gwarantują ich szybką i bezbłędną realizację, w związku z czym przydają się także na stanowiskach pakowania. Coraz więcej firm zauważa te korzyści, decydując się na wdrożenie tej zaawansowanej technologii w swoich zakładach.

Budowa i zastosowanie stanowiska do kompletacji

W miejscu, w którym produkty są przygotowywane do wysyłki, ważną rolę odgrywa maszyna pakująca, aczkolwiek to ramię robotyczne jest głównym elementem procesu kompletacji. Ono odpowiada bowiem za umieszczanie wyrobów w opakowaniach czy na paletach. Stanowisko do pakowania jest swego rodzaju centrum całego procesu i skupia wszystkie czynności przygotowywania towarów do dystrybucji.

Wykorzystanie ramienia robotycznego zapewnia wysoką dokładność działania. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń daje gwarancję, że każdy produkt zostanie perfekcyjnie przygotowany do wysyłki. Nic więc dziwnego, że są one powszechnie używane m.in. w sektorach:

 • spożywczym,
 • farmaceutycznym,
 • elektronicznym,
 • chemicznym,
 • budowlanym,
 • AGD,
 • odzieżowym,
 • metalowym,
 • tworzyw sztucznych.

Automatyzacja procesów niesie ze sobą szereg zalet

Nasze urządzenia odpowiadają za selekcję i układanie towarów w zaprogramowanym uprzednio ciągu działań. Dzięki zaawansowanym funkcjom możliwe jest tworzenie dowolnych kombinacji obiektów w jednym opakowaniu, co  wpisuje się w potrzeby firm oferujących zróżnicowane wyroby.

Automatyzacja i robotyzacja procesów kompletacji produktów ma wiele zalet, w tym szybkość i precyzję. Oprogramowanie sterujące maszyną pozwala na dokładne rozplanowanie rozmieszczenia produktów w opakowaniu. Zastosowanie tej nowoczesnej technologii przekłada się więc na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Poza wymienionymi aspektami związanymi z poprawą wydajności pracy i skróceniem czasu wykonywania procesów przemysłowych ich automatyzacja i robotyzacja ułatwia tworzenie identycznych układów produktów w każdym zestawie. Taka powtarzalność zwiększa atrakcyjność wizualną i jakość końcowego wyrobu. Wykorzystanie oferowanych przez naszą firmę technologii umożliwia także stałe monitorowanie i kontrolę działania robota.

Automatyzacja i robotyzacja teraźniejszością i przyszłością przemysłu

Wniosek jest jeden – automatyzacja i robotyzacja kompletacji i miksowania produktów oraz innych procesów przemysłowych to krok ku przyszłości i element obecnie niezbędny w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Dzięki zaawansowanym technologiom firmy mogą skupić się na twórczym podejściu do kreowania swoich produktów, podczas gdy maszyny zajmują się rutynowymi zadaniami, zapewniając jednocześnie najwyższy poziom precyzji i efektywności. Jeśli chcesz zamówić profesjonalne rozwiązania z tej dziedziny, skontaktuj się z nami! Wykonamy indywidualną analizę, a następnie od A do Z przeprowadzimy testy, symulacje i wdrożenie rozwiązań FANUC, których oficjalnym integratorem jesteśmy!

WSPARCIE TECHNICZNE

Awarie naprawiamy
w maksymalnie 48h

Czas to pieniądz. Dlatego nasi doradcy pracują z maksymalnym zaangażowaniem, by zaproponować optymalne rozwiązanie w maksymalnie krótkim czasie. Serwisanci są dostępni od ręki, zaś helpdesk pracuje 24/7/365. Zapewniamy błyskawiczną reakcję na jakikolwiek problem natury technicznej czy eksploatacyjnej.
Serwis

Formularz kontaktowy

  chevron-up linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram